Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İBRETLİK BİR HİKAYE (ALINTI YAZI)

YazarMesaj
TURANCI_DELİTAY
Onursal Üye
Onursal Üye
TURANCI_DELİTAY

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 247
Nerden Nerden : ANKARA
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 13/02/09

İBRETLİK BİR HİKAYE (ALINTI YAZI) Empty
MesajKonu: İBRETLİK BİR HİKAYE (ALINTI YAZI)   İBRETLİK BİR HİKAYE (ALINTI YAZI) EmptyPtsi Mart 02, 2009 11:27 pm

Bir Kiz Vardi…
5 Yaşindan Beri Gurbette. 6 Yaşinda Annesi Ve Babasi Ayrildi. Babasi Uyuşturucu Bağimlisiyli. Hergün Anne Ve Babasindan Türlü Eziyetler Cekerdi.. Sonra Yetiştirme Yani Kimsesizler Yurdunda Buldu Kendini 9 Yaşinda Babasini Kaybetti.. Annesiyle Görüşemiyordu. Dayilari Babasinin Annesine Yaptiklarindan Dolayi Annesiyle Onu Görüştürmüyorlardi. Yillarca Yalniz Bir Kiz Olarak Yetişti. Kimse Nasilsin Bile Demedi. Ve O Küçük Kiz Türlü Türlü Yanlizliklarla Acilarla Büyüdü.olgunlaşti Cok Güzel Bir Kiz Oldu. Bir Cok Arkadaşi Yolundan Sapti Ve Kötü Yollara Düştü. Kendiside Bu Yollara Düşmek üzereydi. Tek Tutunacak Dali Lisede Sevdiği O Genç Delikenkli Idi. Yillarca Onu Sevdi.delikanlida Ona Onu Sevdiğini Söylerdi Evleneceklerdi. Bir Gün Sevdiği Delikanli Ile En Yakin Arkadaşini Uygunsuz Bir şekilde Yakaladi Dünyasi Başina Cöktü. Sigaraya Ve Sonrada Içkiye Başladi. Bunalima Girdi Ona Ne Yapiyorsun Yapma Diyen Bir Kulda Karşisina çikmadi çünkü O Kimsesizdi. Ağladi öyle Bir Ağlayiş Ti Ki Yurdun Tüm Koridorlari Yankilandi. Annesine Kizdi Neden Yanlizim Diye Babasina Kizdi Neden Beni Terkettin Diye Ama Bu Kizi Duyan Olmadi.anne Ve Babsida Ondan Cok Uzaklardaydi. Diskolar Barlar Cafeler Ve Sahte Arkadaşlar Derken Bir Gün Bir Rüya Gördü. Neden Bu Gözyaşi Diyordu Rüyadaki Adam Neden Bu Kadar Ağliyor Yanliş Yollarda Yürüyorsun Seni Yaradan Allah Değil Mi Kimsesizlerin Sahibide Allahtir Diyordu. Gördüğü Zat öyle Bir Zattiki Bunu Yillar Sonra Anlayacakti. Ayni Gecenin Sabahi Kalkti Ve Ilk Defa Camiye Gitti . Akşamdam Kalmaydi. Yani Kafasi Davul Gibi Gözleri şişmiş Camideki Herkez Ona Tuhaf Tuhaf Bakiyordu. Caminin üst Kismina Geçti Ilk Defa Bir Esarb Takip Camiye Gitti Ve Kurani Kerimi Eline Aldi Orda Başka Kitablarda Vardi Inceledi. Ve Bir Kitabta şu Ayeti Okudu Oku Yaradan Rabbin Adiyla Oku…… Ve Ileri Sayfalarda Allah Sabredenlerle Beraberdir Diyordu Gözyaşlari Sel Olmuştu Adeta. Kendisi Sadece Okuldan Din Derslerini Biliyordu. Ve Bu Sayede Ancak Fatiha Suresini Ezberlemişti. Cok Zekiydi Ama Hiç Ders çalişmazdi. Camideki Okunan Kuran Sesleri Ona öyle Bir Huzur Verdiki şimdiye Kadar Kimse Ona Bu Huzuru Vermemişti. Bir Hafta Sonra Yine Rüya Gördü Bir Işik Gösterdiler Bir Yer Oraya Gelmek Ve Hiç ölmemek Istermisin Dediler Ona Bu Kizda Tabiki Beni Bu Dünyadan Alin Ben Burada Bu Işiklar Ve Ağaçlar Altinda Yaşamak ,istiyorum Dedi.ve Uyanir .bir Başka Sabah Yine Ayni Camide Selimiye Camisinde Bulur Kendini. Kurani Acar Fatiha Suresini Okumaya Başlar. Ama Bu Sefer Biraz Korkar çünkü Camide Hiç Kimse Yoktur. Tam Okumaya Başlarken Aniden Bir Kadin Beyaz Elbise Içinde Bir Kadin Karşisina Cikar Ve Derki: üzülme Sabret Ve Oku Beni Sana Gönderdiler Sen Hastaymişşin Dediler Tabi Bu Kiz Bu Aniden Melek Misali Karsisinda Belirlenen Kişiyi Görünce Cok Korkar Ve Sorar Sen Kimsin? Oda Ben Canakkalenin Dağlarinda Yaşarim Senin Için Geldim Der. Kiz Cok Korkar Kadin Ona Sarilar Ve Sakin üzülme Sen Ileride Huzura Erecek Ve Allah Yolunda Cok Hayirli Işler Yapacaksin Der Kiz Aglar Ve Sevinir Kitabi Yerine Koymak Için Arkasini Döner Ve Tam Kendisine Bir Soru Soracakken Kadin Kaybolur Ve Kiz Dizleri üstüne Cöker Cok Heyecanlanir. Hemen Aşagiya Avluya Iner Her Yere Bakar Kapidaki Adama Az önce 5 Saniye Olmadi Biri Cikti Bir Kadin Ne Tarafa Gitti Der Adama. O Da : Hayir Ne Böyle Biri Geldi Nede Burdan Gitti Der Kiz Olani Anlamiştir Aglar Ve Artik Eskiden Yaptiği Herşeyi Bir Kenara Atip Uzun Uzun Düşünmeye Başlar. Yaşi 18 Olmuştur.ve Artik Yurt Yaşini Doldurduğundan Onu Kapinin önüne Koyar.. Nereye Gideceğini Bilmeyen Tek Başina 18 Yaşinda Bir Kiz. Ama Hiç ümidini Kaybetmez.bir Arkdaşinin Evinde Kalir Geçiçi Bir Iş Buldur Calişir. Sonra Devlet Ona Memurluk Verir. Yillar Sonra Annesini Bulur. Onu Yanina Alir Bir Ev Tutar Içini Dayar Döşer Ilk Defa Sicakcik Bir Odada Uyumuştur.o Huzurlu Geceyi Hiç Unutmaz.ve Allah Yoluna Olmak Için Elinden Geleni Yapar Tesettüre Girer Kurani Hatmeder Arapca öğrenir Hayir Işlerinde Koşar Tibki Camide Karşisina Aniden Cikan Kadinin Dediği Gibi…. Sonra Allaha Yalvarir Beni Dünyadaki Bu Kötülüklerden Kurtaracak Belinde Silahiyla Beni Senden Sonra Koruyacak Birini Bana Eş Nasip Eyle Diye. Rabbbim Ne Hikmetlidir.ona öyle Iyi Niyetli Allah Yolunda Bir Eş Gönderir. O Eş Polistir Bu Kiz şimdi Dünyanin En Mutu Insani 1,5 Yaşinda Bir Kizi Var. Sabretti. Ve şükretti. Cok Aç Susuz Yatti. Soğuk Yatakhanelerde Cok Dayak Yedi Ezildi.ama Kötü Yola Düşmekten Son Anda Kurtuldu Ve Imani Buldu.yillarca Onu Sormayan Amcalari Ve Dayilari Daha Bilmediği Bir Cok Kişi Karsisina Cikti Ve Maddi Durumu Iyi Diye Ondan Yardim Istediler. Pişmanlardi Ama Hiçbirşeyin Telafisi Yoktu. Küçük Kiz Yinede Onlara Yardim Etti. çünkü Artik O Büyümüş Ve Ne Yapsa Allah Rizasi Için Yapiyordu Cok Zaman Sonra Anladi Rüyasindaki Peygamber Ve Bedüüzaman Hazretleri Olduğunu……….. Ve Kadininda Canakkaleli Bir şehit Kadin Olduğunu…….

Işte Böyle Arkadaşlar Sorarsiniz Belki Bu Kiz Kim Diye Işte Bu Kiz Benim…….

Selam Ve Dua Ile

İBRETLİK BİR HİKAYE (ALINTI YAZI)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GÜL (ALINTI YAZI)
» CAN YARISI (ALINTI YAZI)
» GÜZEL BİR YAZI (ALINTI)
» OLGUNLAŞMAK (ALINTI YAZI)
» ZOR SORULAR (ALINTI YAZI)