Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

''Şampiyon Anadolu'dan çıkabilir!''

YazarMesaj
SancaR 03
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
SancaR 03

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 955
Nerden Nerden : Eskişehir
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 31/10/08

''Şampiyon Anadolu'dan çıkabilir!'' Empty
MesajKonu: ''Şampiyon Anadolu'dan çıkabilir!''   ''Şampiyon Anadolu'dan çıkabilir!'' EmptyPaz Şub. 15, 2009 11:21 am

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde üç büyüklerin inanılmaz ve beklenmedik şekilde puan kaybettiğini belirterek, lig sonunda Anadolu takımlarından birinin şampiyon olabileceğini söyledi..

''Şampiyon Anadolu'dan çıkabilir!'' Rizacalimbay_eskisehirspor

Kulüp tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Rıza Çalımbay, Anadolu takımlarının şampiyon olmaması için hiçbir neden olmadığını belirterek, "Şu ana baktığınızda gerçekten Trabzonspor, Sivasspor çok iyi gidiyorlar. Hem içeride hem dışarıda iyi puanlar alıyorlar. Bir de 3 büyüklar inanılmaz, beklenmedik şekilde puan kaybediyor. Böyle bir avantajı Sivasspor'un da, Trabzonspor'u da kullanacağına inanıyorum. Trabzonspor, şampiyonluğu rahatlıkla kaldırabilecek potansiyele sahip. Sivasspor'u da, Sivaslı olarak yürekten kutluyorum. Çünkü, gerçekten mükemmel şekilde gidiyorlar. Geçen sene de gidiyorlardı, ama şampiyonluğu son anda verdiler. O yüzden Anadolu takımlarının şampiyon olmamaları için bir sebep yok" dedi.

Ligde önemli, kritik maçların yeni başladığını vurgulayan Çalımbay, "Şimdiden konuşmak için erken, ama Trabzonspor'un da, Sivasspor'un da çok büyük avantajı var. Kullanırlarsa şampiyon olmamaları için hiçbir sebep yok. Biz de bu seneyi atlattığımız zaman inşallah gelecek sezon yukarılarda olacağız. Ona yürekten inanıyorum. Önemli olan bu seneyi atlatmamız, bu takıma 22-23 futbolcu aldık. Önümüzdeki sene 3-4 oyuncu daha alıp, yolumuza devam edeceğiz. Biz de Eskişehirspor'un zirvede olacağına inanıyoruz. Çünkü, Eskişehir potansiyel olarak da çok iyi bir yer. Ben gerçekten Eskişehir'i çok seviyorum. Taraftar mükemmel, her şey çok iyi. Sadece bu sene maddi açıdan bir sıkıntı yaşanıyor. İnşallah onu da bu sene aşıp, önümüzdeki yıl da maddi açıdan fazla transfer bütçesi ayrılmadığına göre çok iyi şeyler olacaktır" diye konuştu.

Trabzonsporlu futbolcuların galibiyet sonrası 'kolbastı' oynamalarını da "Futbol içinde güzel, renkli hareketler" olarak nitelendiren Çalımbay, "Şimdi bu böyle başlayınca, Sivas'ta halay, bilmem başka yerde başka bir şey başlar. O zaman her maçtan sonra herkes o yörenin oyununu oynar. Eskişehir'de ne oynanıyorsa, inşallah biz de seneye onu oynarız. Bu seneyi geçelim, bizimkilerde seneye bir şey bulurlar. Bizim taraftar, onlardan daha renkli ve tecrübeliler. İnşallah, iyi şeyler olacak" ifadelerini kullandı.

"BATUHAN ÇOK ÖNEMLİ"
Batuhan'ın Eskişehirspor için çok önemli bir oyuncu olduğunu ifade eden Çalımbay, "Bence milli takıma seçilmesi normal. Şu anda baktığınızda gayet iyi gidiyor. İnşallah, ileride de kesinlikle Türk futbolunun aradığı uzun forvetlerden biri olacaktır. Takımdaki uyumu mükemmel, dört dörtlük. İnşallah, aynı şekilde devam eder. Ben Batuhan'ın 1-2 sene içinde mükemmel bir yere geleceğine inanıyorum. Tabii, bunu kendisinin istemesi gerekiyor. Şu anda Batuhan yüzde 100 performansını sergiliyor diyemeyiz. Çünkü Batuhan'ın da çok eksikleri var. İnşallah, onu da giderdiği takdirde Türkiye çok iyi bir forvet oyuncusu kazanacak. Batuhan'ın Avrupa'da da oynayacağına yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Genç golcü Batuhan'ın kafa hakimiyetinde mükemmel toplar indirdiğini söyleyen Çalımbay, "Biz de bir tek yüksek oyuncu var, o da Batuhan. Tabii bir tek Batuhan ile şişirmeyi de düşünmüyoruz. Batuhan, çok başarılı, kafa hakimiyetinde mükemmel toplar indiriyor. Zamanı geldiğinde Anderson da, Batuhan da oynarsa, tabii ki o zaman taktiğimizi ona göre değiştireceğiz" ifadelerini kullandı.
http://osmanlitokadi.turcforumpro.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bu sezon hangi takım şampiyon olur...???