Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Semra'ya ‘yılın oyuncusu’ Oscar'ı

YazarMesaj
aksaray68
YavruKurt
YavruKurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 10
Nerden Nerden : aksaray
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 31/12/08

Semra'ya ‘yılın oyuncusu’ Oscar'ı Empty
MesajKonu: Semra'ya ‘yılın oyuncusu’ Oscar'ı   Semra'ya ‘yılın oyuncusu’ Oscar'ı EmptyPerş. Ocak 01, 2009 12:11 am

DANİMARKA'da, geçtiğimiz yıl çevirilen, yeni yılda Türkiye ve Almanya'da gösterime girecek olan Dövüşçü (fighter) filminin kadın başrol oyuncusu Semra Turan'a, İspanya'da düzenlenen ‘Sitges 2008 Uluslararası Film Festivali’nde, ‘En iyi kadın oyuncu’ oscarı verildi. İlk kez 1968 yılında kurulan ve İspanya'nın Catalonia kentinde düzenlenen Film Festivali Sitges 2008'in Dünya’nın en prestijli ve en ünlü artistlerinin katıldığı Oscar törenlerinden biri olduğu bildirildi.
Ödül alacağı son anda kendisine bildirilen ve zaman darlığı nedeniyle ödül törenine katılamayan Semra Turan’ın ödülünü, film şirketinden bir görevli aldı. Semra Turan, ödül sevincini ailesi ve Hürriyet ile paylaşırken “Sanat hayatımda ilk kez bir ödül aldım. ‘Dövüşçü’ filmi ayrıca İsveç film festivalinde de ‘En iyi film’ ödülünü aldı. İspanya'daki ödül töreninden son anda haberim olduğu için katılamadım. Ama ödülümü film şirketinden bir görevli alıp bana getirdi. Çok sevinçliyim. Bu ödülün benim hayatımı değiştirdiğini söyleyemem, ama güzelliklere güzellik kattı. Bugünlerde 2 sevinci birden yaşıyorum. Biri Oscar almam diğeri de Eczacılık okuduğum Kopenhag üniversitesinde Doktorluk bölümüne alınmam. Sinema hayatıma devam etmek istiyorum. Benim kabul edebileceğim şartlarda, seneryosu çok iyi teklifler gelirse kabul ederim. Örneğin geçtiğimiz günlerde ‘Korumalar’ adlı bir dizinin çekimleri tamamlandı. Dizi terör konusu. Dizinin 5'nci ve 6'ncı bölümlerinde, başrolde bir anneyi canlandırıyorum. 20 bölümlük bu dizi, önümüzdeki aylarda gösterime girecek. Ayrıca kısa bir film de rol aldım. Ama gelen tekliflerin çoğunu kabul etmiyorum. Çünkü okuluma da zaman ayırmak istiyorum. Ben bu işi devam ettireceğimi sanmıyordum. Ama dövüşçü filmindeki rolüm çok beğenildi. Birçok teklif alıyorum. Şimdi daha tecrübeli oldum. İlk heyecanımı üzerimden attım. Dövüşçü filmi yeni yılda Almanya ve Türkiye'de gösterime girdecek. Türkiye'den de kabul edebileceğim dizi ve film teklifleri gelirse değerlendiririm” dedi.
Semra Turan'ın annesi, babası ve kardeşleri de kendisine tam destek verdiklerini belirterek, Semra'nın başarısının hem Danimarkalı hem Türk çevrelerce çok takdir edildiğini söylediler.

Semra'ya ‘yılın oyuncusu’ Oscar'ı
1 sayfadaki 1 sayfası