Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

BU YANGINI KİM SONA ERDİRECEK (ALINTI YAZI)

YazarMesaj
TURANCI_DELİTAY
Onursal Üye
Onursal Üye
TURANCI_DELİTAY

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 247
Nerden Nerden : ANKARA
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 13/02/09

BU YANGINI KİM SONA ERDİRECEK (ALINTI YAZI) Empty
MesajKonu: BU YANGINI KİM SONA ERDİRECEK (ALINTI YAZI)   BU YANGINI KİM SONA ERDİRECEK (ALINTI YAZI) EmptySalı Mart 03, 2009 11:04 am

Bu yangını, kim sona erdirecek?

Ya bu kanı durdurun, ya millet durduracak...

Artık Amerika'dan ve gölgelerinden korkan, Ortadoğu'nun dansözleri Talabani ve Barzani'nin ve de Beyaz Saray'ın her saat başı yaptıkları sahte açıklamalara inanan yönetici istemiyoruz.

Hepiniz hâlâ ''Şehitlerin kanı yerde kalmayacak'' diyorsunuz...

Peki daha ne kadar şehit vereceğiz de öcünü alacaksınız?

Ve düşünün Türkiye, 12 evladını şehit vermiş yöneticilerimiz saatlerce toplantı yapıyor.

Çıkan kararda "Terör örgütünün bu hain saldırılarla toplumumuzun birlik ve beraberlik amacını bozmak amacı güttüğü aşikardır. Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte teröre yardım ve yataklık yapılmasına müsamaha göstermeyecek ve hakkını, hukukunu,

bölünmez bütünlüğü ile vatandaşlarını korumak için gereken bedel ne ise ödemekten kaçınmayacaktır" deniliyor.

Soruyorum şimdi bu karar hangi insanımızı tatmin etti, yüreğine su serpti.

Açıklamalar, yalpalamalar sürüyor; yine anaların-babaların yüreği dağlanmaya devam ediyor.

Ve ateş düştüğü yeri yakıyor.

Yetkili ve etkililer ise atmaya devam ediyor.

Başbakan Erdoğan her şehit haberinin ardından ''Sabrımızı taşırmasınlar, zamanı geldiğinde bir dakika bile durmayız'' diyor.

Ancak terörün merkezi Kuzey Irak'a operasyona bir türlü izin çıkmıyor.

Peki bu saatten sonra operasyon yapılsa ne olur?Hepsi tüydü, ya da inlerine yerleşti. Geçmiş ola.

BU AÇIKLAMADAN NEFRET EDİYORUM

HER şehit haberinin ardından bir açıklama gelir: ''Geniş çaplı operasyon başlatıldı...''

Bu cümleden nefret ediyorum ve soruyorum: Köklerinin kazınması operasyonu ne zaman?

Başbakan çok sıkışınca ''Gerekirse, vakti zamanı gelince bu konuda karar almaktan çekinmeyiz. Kimseye de sormayız'' demeyi sürdürdü, sürdürüyor.

Ne demek ''vakti zamanı gelince?..''

Vaktin gelmesi için daha kaç askerin şehit olması, kaç ocağın sönmesi gerek?

Nedir bu, siyaset mi, yoksa adı başka bir şey mi?

Yöneticilerimiz sadece, koltuklarını kuvvetlendirmenin yollarını arıyor.

Türkiye'de yıllarca "Kanları yerde kalmayacak'' siyaseti izlendi...

Ama hâlâ kanlar yerde kalıyor.

Korkarım böyle de sürecek.

İCAZETLİ SİYASET...

BAYRAMDAN önce 13 şehit verdik. Bayramımız zehir oldu. Pazar günü ise 12 şehit. 8 erimiz ise kayıp. Yine Türkiye'nin her yerinden şehit ailelerinin feryatları yükseliyor. Analar tabutlara sarılıyor. Türk halkı ayakta.

İcazet almaya çalışılan ABD ise, bir gün Irak'a girebilirsin, ertesi gün ''Sakın haa'' diyor. Benim yöneticilerim de kafasını kuma gömmeye devam ediyor.

Şehit aileleri ise dal gibi, dağ gibi evlatlarını kara toprağa vermeye...

İç siyasetteki siyasi efeliklerin çok azını artık dış politikada ve *** teröründe görmek istiyoruz.

ABD SEVDASININ SONUCU...

DOĞU ve Güneydoğu Anadolu'dan ardı ardına gelen şehit haberleri yüreğimize kor gibi düşüyor.

PKK'nın sözde liderleri ve peşmerge bozuntuları Türkiye'yi tehdit ediyor.

ABD'nin kendilerini yalnız bırakmayacağını açık açık söylüyorlar.

''Türkiye'ye değil ***; bir Kürt kedisini bile vermeyeceğini'' söyleyen Talabani'nin ayağına heyet gönderip ondan medet umuluyor.

Bizim hükümetimiz ise hâlâ ''ABD bizim en büyük müttefikimiz. Türkiye'de Amerikan aleyhtarlığı kampanyası başlatılması doğru değil.

Kalkıp da o dostluğu düşmanlığa çevirmek tehlikelidir.

Bu bakımdan dikkatli olmaya ve kapıyı her zaman için açık tutmaya mecbursunuz.

Çünkü o kapı bir gün size lazım olabilir" deyip geriniyor.

Peki kimin müttefiki bu Coni, teröristin mi, peşmergenin mi, yoksa Türkiye'nin mi?

UYAN EY HALKIM...

MİLLİ tepkiden rahatsız olup 'endişe' duyanlar, rahatsızlıklarını kusmakla meşgul oldular, oluyorlar.

Demokratikleşmenin sembolü kabul ettikleri ''Kravatlı PKK'lılar''ı alkışa devam ediyorlar.

Şimdi birlikte hatırlayalım: Bölücü örgütün hapishaneden salıverilen siyasi temsilcileri, soluğu bir çırpıda nerede aldılar?

PKK'ya ''Terörist'' demeyenleri Meclis'e kim taşıdı?

YANIYOR VATAN BEYLER

''HER taraf kan kan kan....

Her taraf şehit yası...

Ya bir ana, ya bir dul, ya yetim ağlaması...

İşte Türkiye'nin bugünkü manzarası...

Yetmez mi akan kanlar, yetmez mi sönen ocak?

Ya bu kanı durdurun, ya millet durduracak.

Devletin kaderini elinde tutan beyler...

Şehitlerin ardından bol nutuk atan beyler

Artık lafı bırakın, yanıyor vatan beyler!..''

*** teröristlerine ''Kardeş'' diyenler, terör yanlılarını Meclis'e sokanlar, şimdi konuşun.

Tabii konuşacak yüzleriniz varsa...

BU YANGINI KİM SONA ERDİRECEK (ALINTI YAZI)
1 sayfadaki 1 sayfası