Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

BAŞBUĞUMUZUN TÜRK MİLLETİNİ ÜLKÜYE DAVET EDEN SÖZLERİ

YazarMesaj
TURANCI_DELİTAY
Onursal Üye
Onursal Üye
TURANCI_DELİTAY

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 247
Nerden Nerden : ANKARA
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 13/02/09

BAŞBUĞUMUZUN TÜRK MİLLETİNİ ÜLKÜYE DAVET EDEN SÖZLERİ Empty
MesajKonu: BAŞBUĞUMUZUN TÜRK MİLLETİNİ ÜLKÜYE DAVET EDEN SÖZLERİ   BAŞBUĞUMUZUN TÜRK MİLLETİNİ ÜLKÜYE DAVET EDEN SÖZLERİ EmptyC.tesi Şub. 14, 2009 12:58 pm

''Ben Türk milletini; sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen - çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum. Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere çağlar üzerinden sıçramaya çağırıyorum. Türk aydınları, Türk gençliği, buluşma yerimiz Büyük Türkiye'dir."

“Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” şuuruna sahip, Türk Milletinin kalkınmasını ülkü haline getirmiş, şahsiyetli, çalışkan, hür bir nesil yetiştirmek eğitimin temel hedeflerindendir. Üretici nesiller yetiştirmek için teknik eğitime ağırlık vermek gerekir. Diplomalı işsiz olmamalıdır. Sadece bilgi yükü ile yüklenmiş ve bencillik, menfaat ihtirasıyla dolu insanlar yetiştirilmemelidir

Başbug Alpaslan Türkeş.

BAŞBUĞUMUZUN TÜRK MİLLETİNİ ÜLKÜYE DAVET EDEN SÖZLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BAŞBUĞUMUZUN HAYATI
» BAŞBUĞUMUZUN İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜ
» BAŞBUĞUMUZUN DIŞ POLİTİKA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ
» BAŞBUĞUMUZUN SON BEYANATI
» BAŞBUĞUMUZUN MEKTUBU